فرش قرمز به چه مبلی میاد؟ راهنما و نکات خرید فرش

فرش و مبل را می توان به عنوان اجزای تعیین کننده و اصلی در یک دکوراسیون در نظر گرفت. به دلیل اینکه فرش و مبل از اجزای بزرگ یک دکوراسیون هستند، این قابلیت را دارند که، تم یک دکوراسیون را مشخص کنند. بر این اساس می توان سایر وسایل دکوراسیون را بر مبنای سبک و رنگ فرش مانند فرش قرمز و مبل تهیه کرد. با توجه به قیمت های سنگین فرش و مبل به نسبت سایر عناصر دکوراسیون، لازم است در انتخاب و تهیه ی آنها اموری را در نظر گرفت. از آن جمله، عدم توجه به تناسب رنگ و سبک مبلمان و فرش، می تواند مجموعه ی دکوراسیون و زیبایی و نظم و آرامش محیط را، که انتظار داریم از فضای خود بگیریم تحت تاثیر قرار دهد.

در صورتی که قصد انتخاب و خرید فرش کلاسیک قرمز برای دکوراسیون خود را دارید، آشنایی با مبلمانی که در کنار فرش قرمز مناسب باشد، بسیار می تواند بر اجرای صحیح یک دکوراسیون تاثیرگذار باشد.

فرش  قرمز در دکوراسیون منزل

فرش ها از مهمترین و کاربردی ترین عناصر دکوراسیون به حساب می آیند. براین اساس انتخاب صحیح رنگ و طرح آنها تاثیر زیادی در فضای دکوراسیون خواهد داشت.

فرش های ایرانی در طرح های زیبا و با حس و حال جذابی بافته و در رنگ های متنوع تولید می شوند.

رنگ قرمز یکی از اصیل ترین و پرکاربردترین و پرطرفدارترین رنگ ها در بافت و تولید  فرش ایرانی به حساب می آید.

فرش های رنگ قرمز، به دلیل جذابیت فوق العاده بالای خود، از دیر باز تا کنون متقاضیان بسیاری را در بازار فرش به خود اختصاص داده اند.

استفاده از فرش های رنگ قرمز برای فضاها و خانه های بزرگ و نورگیر، بسیار انتخاب عاقلانه و جذابی است. چراکه می تواند احساس گرمی و صمیمیت را با احساس عزت نفس در هم بیامیزد و یک فضای خاص، لطیف و شاعرانه را به مخاطب خود عرضه کند.

بر اساس گفته ی بالا به نظر می رسد، انتخاب فرش بارنگ قرمز، برای محیط ها و خانه های کوچک و یا کم نور، گزینه ی مناسبی نباشد. زیرا باعث می شود محیط شما کوچک و دلگیر به چشم بیاید.

در صورت انتخاب فرش قرمز برای یک دکوراسیون، توجه به انتخاب طرح و رنگ و سبک سایر عناصر آن دکوراسیون، بسیار در افزایش جذابیت و زیبایی دکوراسیون حائز اهمیت است.

فرش  قرمز در دکوراسیون منزل

نکات مهم در انتخاب فرش قرمز و مبلمان مناسب آن

فرش و مبل از عناصر مهم در دکوراسیون به حساب می آیند و نقش موثری در چیدمان یک محیط را برعهده دارند.

با توجه به قیمت بالای فرش و مبل، در مقایسه با سایر اجزای یک دکوراسیون، غالبا این دو عنصر، در دکوراسیون، مدت زمان بیشتری مورد استفاده قرار می گیرند، در نتیجه برای انتخاب و خرید آنها نیاز داریم ، تا وقت و دقت بیشتری را صرف کنیم.

برای ست کردن فرش های قرمز با مبلمان از سه روش می توان استفاده کرد.

  • ست کردن فرش قرمز با مبلمان در رنگ های مکمل

برای ست کردن فرش قرمز با مبلمان ، یکی از روشهایی که بسیار مناسب است، استفاده از رنگ های مکمل با رنگ قرمز است.

منظور از رنگ های مکمل، رنگ هایی است که با رنگ قرمز، در تضاد است. این رنگ ها در صورت قرار گرفتن در کنار رنگ قرمز یک هارمونی و هماهنگی را در دکوراسیون ایجاد می کنند.

از جمله رنگ های مکمل رنگ قرمز، می توان به رنگ سبز اشاره کرد. در صورتی که از مبل با رنگ سبز تیره، در کنار فرش قرمز تیره، استفاده کنیم، در اثر هارمونی ایجاد شده بین دو رنگ سرد و گرم یک دکوراسیون هماهنگ و جذاب را می توانیم بوجود بیاوریم.

همینطور بهتر است، که در کنار فرش قرمز روشن، برای برقراری هماهنگی در دکوراسیون از مبل های با رنگ سبز روشن استفاده کنیم.

همچنین رنگ هایی مثل نارنجی، سفید، کرم، آبی، هم از این دسته رنگ ها هستند که می توانند بعنوان رنگ مکمل مبلمان در کنار فرش قرمز قرار بگیرند.

در هنگام انتخاب این شیوه برای چیدمان دکوراسیون، توجه به این نکته که، بهتر است سایر اکسسوری ها و اجزای دکوراسیون، در رنگ های خنثی در محیطی قرار بگیرند ضروری است.

  • ست کردن فرش قرمز با مبلمان در رنگ های هم گروه

از جمله شیوه های مناسب برای چیدمان یک دکوراسیون که از فرش قرمز برای فضای کفپوش آن استفاده شده است، در صورتی که قصد ست کردن مبلمان را برای این دکوراسیون در نظر داشته باشیم می توانیم، طیف های متنوع رنگ قرمز را هم بررسی کنیم.

در این سبک دکوراسیون، توجه داشته باشید که از سایر عناصر دکوراسیون، در رنگ های مکمل انتخاب شود.

  • ست کردن فرش قرمز با مبلمان در رنگهای خنثی

با انتخاب مبلمان در رنگ های خنثی مانند، طوسی، کرم، مشکی، سفید، به دلیل قابلیت بالای این رنگ ها در ست شدن با سایر رنگ ها، به آسانی می توانید از فرش قرمز برای دکوراسیون خود استفاده کنید.

انتخاب مبلمان در رنگ های خنثی در کنار فرش قرمز، سبک دکوراسیون مدرن، که سبکی جذاب و پرطرفدار است را ایجاد می کند.

ست کردن فرش قرمز با مبلمان در رنگهای خنثی

راهنمای استفاده از فرش قرمز و مبل در دکوراسیون سنتی

در چیدمان یک فضای سنتی، در صورتی که یک محیط با متراژ بالا را در اختیار داشته باشید، انتخاب فرش های قرمز بهمراه مبلمان کلاسیک، می تواند در ایجاد یک فضای جذاب و گرم و صمیمی بسیار موثر واقع شود.

این در حالی است که، اصولا، استفاده از رنگ های تیره از جمله قرمز، برای فضای با متراژ کم، انتخاب مناسبی نمی باشد. ولی به هر حال، برحسب علاقه، در صورتی که از فرش قرمز برای فضای کوچک خود استفاده می کنید، با قرار دادن مبلمان با طرح های ساده و خلوت و یا مبلمان در طیف های رنگی روشن می توانید، در ایجاد یک دکوراسیون متعادل و هماهنگ به لحاظ رنگ و تم و جذاب و دلنشین، کمک کنید. برای دانستن نکات خرید فرش ارزان و محافظ ریشه با قیمت مناسب مقاله پیشنهاد شده را مطالعه کنید.

مقاله ی پیشنهاد شده: محافظ ریشه فرش چیست؟

راهنمای ست کردن فرش قرمز ومبل در دکوراسیون مدرن

اصولا در یک دکوراسیون مدرن، سادگی و خلوت در عناصر دکوراسیون به چشم می خورد. لذا استفاده از رنگ های خنثی و طرح های ساده معرف بزرگ این سبک از دکوراسیون می باشد.

البته از آنجایی که فرش قرمز را به نوعی معرف سبک سنتی و کلاسیک می دانیم، استفاده از فرش قرمز در سبک مدرن را می توانیم، بوجود آورنده ی یک سبک جدید به نام سبک تلفیقی در نظر بگیریم. خرید فرش مدرن همراه با شرایط باورنکردنی از فروشگاه زیلوکس ،تجربه به یادماندنی از خرید فرش را برای شما خواهد داشت.

راهنمای ست کردن فرش قرمز ومبل در دکوراسیون مدرن

کلام آخر

در انتهای این مقاله دوست دارم  مسئله ی مهمی را یادآور شوم. در چیدمان دکوراسیون خانه ی شما در نظر گرفتن سلیقه ی خودتان است که درنهایت در ایجاد یک فضای آرامش بخش و دلپذیر و مناسب برای شما حائز اهمیت است.

پس بهترین کار این است که با مطالعه ی مطالب بالا، ودانستن این نکات، در آخر باتوجه به نیازتان و با در نظر گرفتن متراژ فضای در اختیارتان و البته بر اساس سلیقه ی خود اقدام به انتخاب و خرید وچیدمان فضای خود کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *