فرش اتاق خواب چه ویژگی هایی دارد؟ – راهنمای خرید فرش اتاق خواب

فضای خصوصی اعضای خانواده در هر خانه را اتاق خواب می نامند. اتاق خواب مکانی خاص و اختصاصی برای هر فرد به حساب می آید. در اتاق خواب فرد میتواند در یک فضای شخصی تنها باشد، گریه کند، استراحت کند و آرامش را در یک محیط خصوصی تجربه کند. بر این اساس انتخاب دکوراسیون اتاق خواب و انتخاب لوازمی مثل فرش اتاق خواب بسیار دارای اهمیت است.یکی از اجزای تاثیر گذار بر روی دکوراسیون اتاق خواب فرش است. شما با انتخاب فرش مناسب برای اتاق خواب خود می توانید احساس راحتی و آرامش را برای خود به ارمغان بیاورید. اتاق های خواب به این جهت که مکان های کم ترددی به حساب می آیند، برای شما این فرصت را فراهم می کنند که در کنار توجه به کاربردی بودن فرش، از انواع سبک ها و طرح ها و رنگ های فرش، با در نظر گرفتن سلیقه ی خوددر اتاق خوابتان استفاده کنید. موقعیتی را تصور کنید که از خواب بیدار شده اید و می خواهید از تخت خوابتان پایین بیایید، وقتی پایتان را روی فرش نرمی که در کنار تخت خواب شما پهن شده و هم دمای بدنتان است، قرار می دهیدیک احساس دلنشینی را تجربه خواهید کرد.

در واقع می توان فرش را به عنوان یک اکسسوری مهم و کاربردی و ضروری نگاه کرد.

انتخاب اینکه تم اتاق خواب شما اسپرت، کلاسیک، مد روز، رسمی یا غیر رسمی باشد، کاملا به سلیقه ی شما بستگی دارد و سبک اتاق خواب هر فردی نشان دهنده ی روحیه، سلیقه و علاقه ی اوست.

در این مقاله قصدداریم تا با بیان نکاتی که می تواند در انتخاب فرش و خرید فرش ارزان برای اتاق خواب، اثر گذار باشد شمارا راهنمایی کنیم تا خرید مناسب تری را انجام دهید.

ویژگی های فرش مناسب برای اتاق خواب

از جمله ویژگی های فرش مناسب برای اتاق خواب، می توان به شانه و تراکم وضخامت فرش، جنس الیاف فرش، طرح ورنگ فرش، ابعاد فرش و در آخر به قیمت فرش اشاره کرد. در ادامه به بررسی این نکات می پردازیم.

ویزگی های فرش مناسب برای اتاق خواب

شانه و تراکم و تاثیر آن در ضخامت فرش اتاق خواب

به تعداد گره های عرضی، در هر متر مربع فرش شانه و به تعداد گره های طولی فرش تراکم گفته می شود.

هرچه میزان شانه و ترکم فرش بالاتر باشد، ضخامت و نرمی فرش کمتر و فرش نازکتر می شود مانند فرش های ۱۲۰۰ و۱۵۰۰ شانه و  هر چه میزان شانه و تراکم فرش کمتر باشد، ضخامت و نرمی فرش بیشتر می شود مانند فرش های ۵۰۰ و ۷۰۰ و ۱۰۰۰ شانه.

اطلاع از شانه و تراکم فرش ها می تواند تصمیم گیری شما را در انتخاب فرش مورد نظرتان برای اتاق خواب راهنمایی کند. به این صورت که اگر دوست دارید فرش پرز بلند و نرمی را در اتاق خواب خود داشته باشید، باید به سراغ فرش های با تراکم پایین بروید و بلعکس.

شانه و تراکم و تاثیر آن در ضخامت  فرش

جنس الیاف فرش اتاق خواب

در تولید فرش های اتاق خواب ماشینی از الیاف متنوعی استفاده می کنند، که هر کدام به لحاظ کیفیت و البته قیمت در دسته بندی هایی جای می گیرند.که عبارت اند از:

جنس الیاف فرش

الیاف اکرلیک هیت ست شده در تولید فرش اتاق خواب

الیاف اکرلیک هیت ست شده، از جمله نخ های پر کاربرد در صنعت تولید فرش ماشینی به حساب می آید، و در صد بالایی از تولیدات فرش های اتاق خواب به دلیل کیفیت بالای این الیاف، با این نخ تولید می شود و از قیمت نسبتا بالایی برخوردار است.

الیاف پلی استر در تولید فرش اتاق خواب

دومین دسته ی نخ های استفاده شده در تولید فرش های اتاق خواب ماشینی که از رایج ترین الیاف مورد استفاده در این صنعت هستند، الیاف پلی استر نام دارند، که به ابریشم مصنوعی هم معروف هستند. الیاف پلی استر، بعد از الیاف اکرلیک هیت ست شده به دلیل قیمت کمتر، بیشتر در تولید فرش های ماشینی مورد استفاده قرار می گیرند.

الیاف بی سی اف در تولید فرش اتاق خواب

دسته ی سوم نخ های بی سی اف هستند که به الیاف پلاستیکی معروف اند و کمتر از دو دسته ی بالادر تولید فرش های اتاق خواب ماشینی مورد استفاده قرار می گیرند.

با توجه به مطالبی که در خصوص نوع الیاف بکار رفته در تولید فرش های اتاق خواب گفته شد به سادگی می توانید جنس فرش مورد نظر خود را انتخاب کنید.

طرح و رنگ فرش اتاق خواب

در خصوص طرح و رنگ فرش ، تنوع گسترده ای در بازار تولیدات فرش ماشینی در حوزه ی فرش های اتاق خواب بوجود آمده است، که میتوان به انواع فرش های شگی در طرح و رنگ های متنوع ، فرش های کودک، فرش های با طرح ها ی انتزاعی، فرش های با طرح های مدرن، اشاره کرد.

شما می توانید با تکیه بر سلیقه ی خود و با توجه به سایر اجزای دکوراسیون اتاق خواب و در نظر گرفتن شرایط کسی که در اتاق خواب ساکن است، از قبیل اینکه کودک است و یا نوجوان و یا پسراست، یا دختر و یا بزرگ سال است، به سادگی می توانید فرش مناسب برای فضای خود را انتخاب کنید. با خرید فرش مدرن از فروشگاه زیلوکس میتوانید انتخابی متفاوت با تنوع رنگی بالا داشته باشید.

طرح و رنگ فرش

ابعاد فرش اتاق خواب

برای انتخاب اندازه ی فرش برای اتاق خواب بهترین راه این است که، ابتدا سلیقه و علاقه ی خود را در نظر بگیرید. در مرحله ی بعد، به جنس کف پوش اتاق خوابتان دقت کنید.در صورتی که کف پوش اتاق شما از یک دیزاین اولیه ی زیبا برخوردار باشد، شما به یک فرش کامل و بزرگ نیاز ندارید. نکته ی بعدی اینکه پیشنهاد ما به شما این است که سایر وسایل اتاق خواب را تهیه کنید و در نهایت برای تکمیل دیزاین اتاق خود به سراغ تهیه ی فرش بروید. بطور مثال بعضی از افراد دوست دارند یک فرش کوچک در کنار تخت خود پهن کنند تا هنگام پایین آمدن از تخت پاهایشان روی زمین قرار نگیرد.ولی بعضی دیگر دوست دارند کل اتاق و حتی زیر تخت را با فرش بپوشانند تا به جهت نظافت راحتتر باشند .بنابراین در انتخاب فرش اتاق خواب سلیقه ی شما در اولویت است.

ابعاد فرش

قیمت فرش اتاق خواب

یکی دیگر از نکات موثر در خرید فرش برای اتاق خواب موضوع قیمت است. قیمت فرش متاثر از کیفیت فرش است. کیفیت فرش به میزان شانه و تراکم و جنس نخ بستگی دارد.

در واقع می توان گفت که فرش های ماشینی موجود در بازار که برای اتاق خواب، عرضه شده اند، از قیمت های مناسبی برخوردار هستند و به دلیل داشتن تنوع و کیفیت های مختلف انتخاب راحتی را برای شما فراهم می کنند.

کلام پایانی

در انتخاب فرش مناسب برای اتاق خواب، اگر از دیدگاه طراحان دکوراسیون داخلی نگاه کنیم، لازم است که المان هایی را مد نظر قرار دهیم.در این مقاله به بررسی پاره ای از این نکات پرداختیم. شما با مطالعه ی مطلب فوق میتوانید با بخشی از این المان ها آشنا شوید. با خرید فرش کلاسیک و مدرن از فروشگاه زیلوکس، از مزایای خرید فروشگاه زیلوکس بهره مند شوید

 

۱/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *