فرش مناسب برای هتل چه ویژگی هایی دارد؟ نکات خرید فرش های هتلی و تشریفات

فرش ، یکی از اجزای مهم و تاثیر گذار در دکوراسیون هتل ها می باشد. به فرش هایی که در ورودی هتل ها و تالارها و سالن های اجلاس به جهت تشریفات مورد استفاده قرار می گیرند، که غالبا به رنگ قرمز نیز هستند، اصطلاحا فرش های هتلی و یا فرش های تشریفات می گویند.

برای آشنایی بیشتر با ویژگی های فرش های هتلی و تشریفات تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

منظور از فرش هتلی چیست؟

منظور از فرش های هتلی چیست؟

اساسا افراد ترجیح می دهند در محیطی اقامت داشته باشند که در آن احساس خوشایندی را تجربه کنند. تجربه ی احساس خوشایند برای یک فرد، مستلزم وجود شرایط خاصی می باشد.

از آن جمله، احساس خوشایند بهداشت و پاکیزگی، توام با نظم وزیبایی دکوراسیون، برای همگان بسیار حائز اهمیت می باشد.

بر این اساس طراحان دکوراسیون داخلی هتل ها با استفاده از فرش های برشی مخصوص که برای فضای هتل طراحی و تولید شده اند برای بر طرف کردن قسمتی از نیازهای مشتریان اقدام می نمایند.

در انتخاب فرش ماشینی مناسب برای دکوراسیون هتل ها و مجموعه های تشریفات در نظر گرفتن پاره ای نکات می تواند انتخاب و بهره برداری مناسب از فضا را به حداکثر خود برساند. موارد زیر نمونه هایی از آن نکات هستند.

نحوه ی انتخاب فرش مناسب برای هتل ها

نحوه ی انتخاب فرش مناسب برای هتل ها

  • انتخاب فرش برای هتل بر اساس نیاز ها و انتظارات کاربران.

توجه به این نکته که فرش را برای برای چه قسمتی از هتل تهیه می کنیم بسیار حائز اهمیت می باشد. از این رو فرش که برای قسمت رستوران هتل در نظر گرفته شده است لزوما برای فضای اتاق خواب ها مناسب نیست.

  • انتخاب فرش برای هتل بر اساس حجم تردد افراد.

همچنین در انتخاب فرش برای هتل توجه به موضوع میزان تردد افراد و در واقع تعداد پاخور قسمت های مختلف هتل نیزمورد توجه قرار می گیرد.

لذا برای محل های پر تردد در یک هتل معمولا از فرش های با کیفیت بالاتر و گرانتر و  با رنگ های خاص که کمتر آلودگی فرش را نشان می دهد بکار می برند.

  • انتخاب فرش هتل بر مبنای کیفیت نگهداری و تعداد دفعاتی که در سال فرش به شستشوی نیاز دارد.
  • انتخاب فرش هتلی بر مبنای تناسب با سایر اجزای دکوراسیون

به جهت ایجاد حس زیبایی بصری و فراهم نمودن یک محیط لوکس و شیک برای جذب مشتری بیشتر و درنهایت سود بیشتر از این کسب و کار.

  • انتخاب فرش هتلی به نوعی که بتواند در دکوراسیون هتل به عنوان عایق صوت و حرارت وامنیت نیز عمل کند.
  • انتخاب فرش های هتلی می تواند در دکوراسیون یک هتل مبنای تعیین تم و رنگ سبک دکوراسیون باشد. از این حیث در انتخاب آن باید توجه ویژه ای را لحاظ نمود.

 

انواع فرش های هتلی و تشریفاتی

فرش هایی که برای استفاده در دکوراسیون هتل ها و همچنین برای امور تشریفات در نظر گرفته می شوند غالبا دارای انواع و اقسام گوناگونی می باشند.

فرش های هتلی به تناسب نیاز کاربر و کاربرد در فضا های متفاوت یک هتل دسته بندی شده و انتخاب می شوند.

فرش ها از انواع مختلفی از نظر کیفیت و شانه و تراکم و رنگ و طرح برخوردارند. از این رو دانستن میزان پاخور محل مورد نظر و نوع کاربری فضا می تواند خریدار را در انتخاب فرش مورد نظرراهنمایی کند.

شانه و تراکم فرش های ماشینی هتلی

به صورت کلی فرش های ماشینی مناسب برای فضای پرتردد هتل فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه با تراکم ۱۲۰۰ می باشند.زیرا کیفیت و دوام بالایی دارند.

این نوع فرش ها از نظر قیمت نیز در مقایسه با فرش های با شانه و تراکم بالاتر از قیمت مناسب تری در بازار برخوردارند.

طرح و رنگ فرش های ماشینی هتلی

فرش های ماشینی هتلی در طرح ها و رنگ های متنوعی تولید شده اند. اما به صورت کلی بعد از در نظر گرفتن موضوع تناسب فرش با سایر اجزای دکوراسیون داشتن اطلاعات کلی در مورد روانشناسی رنگ ها و نوع طرح های فرش می تواند، خریدار را به سمت یک انتخاب مناسب راهنمایی کند.

رنگ و طرح مناسب برای اتاق خواب هتل

رنگ و طرح مناسب برای اتاق خواب هتل

اصولا در فضای دکوراسیون هتل ،از رنگ های سرد ،برای فضای اتاق خواب ها استفاده می کنند. انتخاب رنگ های سرد برای دکوراسیون اتاق خواب های هتل ، می تواند خواب باکیفیت و احساس آرامش را از این فضا برای مسافرین به ارمغان بیاورد.

رنگ هایی نظیر آبی ،سبز، گرم، طوسی، از جمله رنگ های سرد هستند.

همچنین استفاده از فرش های مدرن با طرح های خلوت می تواند بهترین گزینه برای فضای اتاق خواب هتل باشد. زیرا فضای اتاق خواب ها را بزرگتر جلوه می دهد.

رنگ و طرح مناسب برای محیط های مختلف در هتل

با استفاده از رنگ های گرم و طرح های شلوغ و حتی نقشه های سنتی مانند لچک و ترنج، در قسمت های پر تردد یک هتل ، مانند قسمت پذیرش و رستوران و یا سالن های اجتماعات یک هتل می توان احساسات مراجعان را درگیر کرد. وجود این فرش ها می تواند احساس خوشایند آرامش و صمیمیت با فضا را به مراجعان القا کند. همچنین می تواند معرف فرهنگ و هنر ایران نیز باشد.

رنگ و طرح مناسب برای محیط های مختلف در هتل

پیشنهاد مقاله:انواع فرش ماشینی

کلام آخر

با توجه به اهمیت انتخاب فرش برای دکوراسیون هتل ها و سالن ها و تالار ها و بطور کلی مکان های برگزار کننده ی تشریفات، انجام کارشناسی های اصولی و دقت در خرید فرش برای این فضاها ، کار بسیارمهم و اساسی است.

همان طور که می دانید، به محض ورود مشتریان به فضای هتل اولین چیزی که نظر یک مشتری را به خود جلب می کند، دکوراسیون هتل و عناصر دکوراسیون این فضا و بطور خاص فرش هتل می باشد.

از آنجایی که فرش های هتل وسعت زیادی از فضای دکوراسیون هتل را در بر می گیرند، بر این اساس بسیار می توانند در جذب مشتریان بیشتر تاثیر گذار باشند.

شما برای خرید به روز ترین و زیبا ترین و تاثیر گذار ترین فرش های ماشینی هتلی و تشریفات می توانید از طریق تماس با کارشناسان ما در سایت زیلوکس از مشاوره ی رایگان بهره ببرید. و انواع فرش های مورد نظر خود را از طریق سایت زیلوکس با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت تهیه کنید.

شما می توانید با دانلود رایگان اپلیکیشن آراستا فرش های مورد نظر خود را قبل از خرید در محیط دکوراسیون پرو کنید.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *