چرا فرش رنگ سبز بخرم؟

اگر قصد دارید رنگ جذاب و جدیدی را به دکوراسیون خانه خود اضافه کنید، چرا فرش با زمینه رنگ سبز نباشد؟! رنگ سبز آن‌قدر قدرتمند هست که به‌سرعت بتواند تعادل، هماهنگی و زیبایی را به فضای خانه دعوت کند. در عین حال با استفاده از این رنگ در دکوراسیون خانه می‌توانید آرامش روحی و جسمی و رهایی از حجم استرس روزانه را برای خودتان به ارمغان بیاورید.

از میان انواع المان‌ها وسایل و ابزارهای کاربردی و تزئینی مختلفی که در اطراف ما وجود دارد، تاثیر فرش با زمینه رنگ سبز قدرت بیشتری دارد تا به‌سرعت فضای خانه را به سمتی که می‌خواهید ببرد. علاوه بر آن رنگ سبز و فرشی با این رنگ به‌راحتی با رنگ‌های مختلف در خانه ترکیب می‌شود و به‌راحتی می‌توانید یک دکور جدید را بدون دردسر و هزینه‌های اضافی برای خرید المان‌ها و اکسسوری های لوکس تهیه کنید.

با توجه به اینکه تاثیر فرش با زمینه رنگ سبز به تناژ رنگی فرش و سایر رنگ‌هایی که در فضا به کار رفته، بستگی دارد، در ادامه این صفحه قصد داریم نکات خرید فرش ماشینی سبز رنگ و ترکیب آن با رنگ‌های دیگر را در فرش بررسی کنم. همچنین کاربرد فرش سبز را در چیدمان منزل  و روش‌های زیباتر کردن آن را بیان می‌کنم.

چرا فرش سبز بخرم؟

رنگ سبز رایج‌ترین رنگی است که در طبیعت می‌بینیم و به همین دلیل گزینه‌ای عالی و ممتاز برای طراحی داخلی منزل محسوب می‌شود. همه ما به دیدن رنگ سبز در طبیعت عادت داریم و چه خوب می‌شود که این رنگ را به دکوراسیون خانه هم دعوت کنیم و از تعادل و زیبایی آن در فضای خانه بهره ببریم. همچنین فرش با زمینه سبز راهی عالی برای آوردن طبیعت به خانه است و به‌سرعت می‌تواند خلق و خوی ما را شاد و آرام کند.

در عین حال رنگ سبز به‌راحتی با همه چیز در خانه ست می‌شود و نیازی به تغییرات عجیب  و غریب برای هارمونی و هماهنگی بین المان‌ها ندارید. تناژ رنگی خانه شما چه رنگی است؟ آیا سفید، قهوه‌ای، آبی و یا رنگ‌های دیگر در آن غالب است؟ به هر حال فرش سبز به‌راحتی با همه این رنگ‌ها ترکیب می‌شود و بی‌نظمی در آن ایجاد نمی‌کند.

حتی در صورتی که رنگ‌های متفاوتی در المان‌های خانه به کار بردید و مجموعه وسایل در کنار هم، چیزی شبیه به بازار شام است، بازهم فرش با زمینه رنگ سبز به‌سرعت می‌تواند همه رنگ‌ها را باهم آشتی بدهد و تبدیل به قوی‌ترین نقطه کانونی در فضای خانه شود. بنابراین اگر هنوز فرشی برای خانه انتخاب نکردید و در رنگ آن تردید دارید، فرش با زمینه سبز رنگ را به شما توصیه می‌کنم. همچنین در ادامه چند نمونه فرش با زمینه سبز را در دکوراسیون بررسی می‌کنم.

ویژگی فرش کرم سبز در دکوراسیون

این ترکیب رنگی هم واقعا زیباست و به‌سرعت دکور خانه را به سمت شادابی و در عین حال جذابیت پیش می‌برد. البته در انتخاب رنگ المان‌هایی که در کنار فرش کرم سبز باید دقت کنید؛ در غیر این صورت همه چیز به شکل نامنظمی پیش می‌رود. بهترین رنگ‌ها در کنار فرش کرم سبز این است که رنگ کرم را در بقیه وسایل تقویت کنید. به‌طور مثال مبلمانی با رنگ کرم بخرید و یا اینکه والان پرده را از مخمل کرم رنگ انتخاب کنید. همچنین بهتر است رنگ دیوار هم با کاغذ دیواری‌هایی با تناژ رنگی کرم به کار رود تا کاملا باهم هماهنگ باشند.

اگر دوست دارید دکور خانه را مدرن یا کلاسیک بچینید، محدودیتی در این زمینه هم ندارید میتوانید با خرید فرش مدرن یا کلاسیک با این رنگ خریداری کنید. ویژگی فرش کرم سبز این است که به‌خوبی با هر نوع دکوری هماهنگ می‌شود. بنابراین فقط  تغییرات مدرن یا کلاسیک را در بقیه وسایل انجام دهید. به‌طور مثال برای خانه‌ای با دکوراسیون مدرن، مبلمان مدرن با طرح‌های ساده و رنگ کرم بخرید و در صورتی که می‌خواهید دکور کلاسیک و سنتی داشته باشید، مبلمان استیل بخرید که با پارچه کرم رنگ و بدون طرح‌های پیچیده تهیه شده باشد.

ویژگی فرش کرم سبز در دکوراسیون

فرش با زمینه سبز یشمی، لوکس و جذاب

رنگ سبز یشمی در دسته رنگ‌های لوکس و خاص قرار دارد که زیبایی منحصر به فردی در دکوراسیون خانه‌ ایجاد می‌کند. علاوه بر آن تفاوتی نمی‌کند که بخواهید فرش با زمینه سبز یشمی در خانه پهن کنید و یا اینکه مبلمانی با این رنگ انتخاب کنید؛ به هر حال فضای خانه به‌سرعت به سمت نمایی لوکس و شیک پیش خواهد رفت. البته کمی دقت در انتخاب رنگ‌های همراه با این رنگ مهم است و نمی‌توانید هر رنگی را به کار ببرید. بهتر است خودتان هم دست به کار شوید و ترکیب لوکس رنگ سبز یشمی را به هم نزنید.

برای این کار اولین رنگی که ترکیب لوکس و منحصر به فردی در کنار فرش با زمینه سبز یشمی ایجاد می‌کند، طلایی است. سعی کنید این رنگ را در صورت نامحسوس و در المان‌های مختلف مانند قال و تابلوهای روی دیوار، پایه میز جلو مبلی، پایه مبلمان و یا اکسسوری های تزئینی رعایت کنید. خواهید دید که همه چیز بسیار زیبا و شکیل شده و توجه همه را به سمت خود جلب می‌کند. همچنین بهتر است مبلمانی با رنگ کرم و یا قهوه‌ای در کنار فرش با زمینه سبز یشمی قرار دهید تا ترکیب رنگی خوبی در کنار هم داشته باشند.

حتی رنگ مشکی هم در کنار طلایی و سبز یشمی هارمونی خوبی باهم دارند و به‌خوبی می‌توانند قدرت خود را در لوکس نشان دادن خانه به نمایش بگذارند. برای این کار می‌توانید دو آباژور با کلاهک مشکی رنگ، مبلمان با پارچه مخمل مشکی رنگ و مواردی از این دست در خانه به کار ببرید. مطمئن باشید که از این انتخاب پشیمان نخواهید شد. در عین حال پرده‌های حریر سفید رنگ با والان مخمل سنگین سبز یشمی در این ترکیب جای خوبی پیدا خواهد کرد تا نمایی لوکس و شیک از خانه به نمایش بگذارد.

فرش با زمینه سبز یشمی، لوکس و جذاب

فرش سبز پسته ای، شاد و فانتزی

نوع چیدمانی که در دکور خانه انجام می‌دهیم و رنگ وسایل، تاثیر زیادی در نمای ظاهری آن دارد. ممکن است با ورود به یک خانه احساس کنید که وارد فضایی خنثی و یا سرد شدید و یا اینکه رنگ‌ها در یک خانه شادی و طراوت را به نمایش بگذارد. شما چه دکوری دوست دارید؟ اگر علاقه دارید که طراوت بهاری در خانه حاکم باشد، سبز پسته ای با رنگ روشن خود، قدرتمندترین انتخاب است تا به‌سرعت فصل بهار را به خانه شما دعوت کند. در عین حال این رنگ شاد و جذاب، فضایی فانتزی  و با طراوت هم در فضا ایجاد می‌کند.

برای رسیدن به دکوراسیون شاد و با طراوت با رنگ پسته ای می‌توانید از المان‌ها وسایلی با این رنگ کمک بگیرید. اما فرش سبز پسته ای سریع‌ترین روشی است که به این چیدمان برسید. اما برای اینکه چرخه رنگی خانه زیباتر باشد، حتما از مکمل‌های مناسب این رنگ در دکور استفاده کنید. حقیقت این است که رنگ سبز پسته ای کمی حساس و ظریف است و برای پیدا کردن رنگ‌ها و المان‌های مکمل آن باید هوشمندانه انتخاب کنید تا تناژ رنگی موجود در خانه هارمونی خوبی در کنار هم داشته باشند. در غیر این صورت با مجموعه‌ای از وسایل در خانه روبرو می‌شوید که هیچ ربطی به هم ندارند و این احتمال وجود دارد که به بی‌سلیقگی متهم شوید. بنابراین دقت کنید!

برای هماهنگ کردن فرش کلاسیک ۱۰۰۰ شانه سبز پسته ای با سایر المان‌ها و اکسسوری های تزئینی در خانه، بهتر است به یک یا دو رنگ اکتفا کنید و از رنگ‌های مختلف استفاده نکنید. در این میان رنگ طوسی به‌خوبی با این تناژ سبز هماهنگ می‌شود و ترکیبی دلنشین ایجاد می‌کند. به‌طور مثال با پهن کردن فرش پسته ای، مبلمانی با رنگ طوسی انتخاب کنید که پارچه‌ای بدون طرح و کاملا ساده دارد. دیوارها نیز می‌توانند رنگ سبز پسته ای را به‌صورت محدود در کاغذدیواری به نمایش بگذارد و سایر اکسسوری ها هم ترکیبی از سبز  و طوسی باشد.

رنگ کرم هم به‌خوبی در کنار سبز پسته ای ترکیب می‌شود و نمایی گرم از دکور خانه به نمایش می‌گذارد. همچنین رنگ زرد هم در کنار فرش سبز پسته ای می‌تواند جنب و جوش و انرژی را با قدرت بیشتری به فضای خانه دعوت کند. برای این کار می‌توانید فرش سبز پسته ای در پذیرایی پهن کنید و دیوارها را با رنگ زرد ملایم رنگ کنید. همچنین مبلمانی با زرد ملایم با کوسن‌هایی به رنگ سبز پسته ای، به‌خوبی در کنار هم ست می‌شوند و نمایی آرام و در عین حال شاد و پرانرژی از خانه به نمایش می‌گذارد.

فرش سبز پسته ای، شاد و فانتزی

کلام پایانی

شما چه سبزی را در دکور خانه بیشتر دوست دارید؟ فرش با رنگ سبز قدرت عجیبی در زیباتر نشان دادن خانه دارد و انتخاب رنگ المان‌هایی که در کنار آن قرار می‌دهید، تاثیر زیادی در شاداب، فانتزی و یا لوکس نشان دادن نمای کلی خانه دارد. بنابراین اگر دوست دارید فضای خانه را به سمت خاصی ببرید، قبل از هر چیز به رنگ سایر وسایل دقت کنید و بعد فرش با رنگ سبز بخرید.

منبع 

به این مقاله امتیاز دهید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.