دکوراسیون شیک خانه های ایرانی و نکات مهم در انتخاب فرش مناسب برای آن

فرش ایرانی از جمله هنرهای کهن این سرزمین است، که پیشینه ای چند هزار ساله دارد. حضور فرش ایرانی در هر فضایی آن فضا را به یک دکوراسیون شیک و لوکس تبدیل می کند.  قدیمی ترین فرش جهان، فرش پازیریک است که به فلات ایران تعلق دارد. این فرش باز مانده ای از دوره های مادها و اشکانیان به حساب  می آید. بر این اساس اصالت فرش ایرانی بر همگان ثابت شده است. صنعت و پیشه ای  که ارزش هنری بالایی دارد.

یکی از مشخصه های بارز دکوراسیون خانه های شیک ایرانی، استفاده از فرش های ایرانی، در این فضا می باشد.

علارغم تغییراتی که در سبک زندگی بشر بوجود آمده است، و با توجه به تغییر سلیقه ی افراد، از نظر تهیه ی وسایل و ابزار زندگی مانند، مبلمان و سایر اجزای دکوراسیون، ولی با همه ی این ها می بینیم، که فرش کالایی بوده است که ، نه تنها جایگاه خود را از دست نداده، بلکه در دکوراسیون خانه ها، بخصوص خانه های ایرانی، همچنان نقش اساسی را ایفا می کند.

تاثیر فرش بر دکوراسیون

می توان گفت : فرش در دکوراسیون خانه های ایرانی به عنوان کالای اساسی و ضروری در نظر گرفته می شود. در بیان نقش کلیدی فرش در این دکوراسیون  می توان به این مسئله اشاره کرد که در بسیاری از دکوراسیون های ایرانی این فرش است که مبنای تعیین تم آن دکوراسیون می شود.

همچنین فرش به دلیل تاثیرات عاطفی و روانی و حسی که به اعضای خانواده ی ایرانی منتقل می کند، نیازمند توجه و دقت ویژه ای در انتخاب آن خواهد بود.

فرش های ایرانی به گونه ای هستند که، نه تنها نقش کاربردی در منزل دارند، می توانند، یک وسیله ی سرمایه گذاری نیز محسوب شوند. زیرا از ارزش مالی بالایی برخوردارند.

در این مقاله قصد داریم به شما کمک می کنیم، تا بر اساس نوع دکوراسیون منزل خود، یک فرش زیبای ایرانی را انتخاب کنید.

انتخاب فرش ایرانی بر اساس انتظار از کاربرد آن

خانواده های ایرانی با توجه به نوع فرهنگ و سبک زندگی  آن ها به دو دسته ی سنتی و مدرن تقسیم می شوند.

این دسته بندی بسیار بر روی نوع انتخاب فرش و نحوه ی چیدمان دکوراسیون منزل ان ها تاثیر گذار است.

در گذشته که عمدتا خانواده های ایرانی به شکل سنتی زندگی می کردند. در قالب زندگی سنتی از فرش ها با تعداد بالا استفاده می شد زیرا در این سبک  برای همه ی سطح کف خانه فرش تهیه می شد. در این شیوه ی زندگی به دلیل اینکه کمتر از مبل یا تخت استفاده می شد ، تمام کف خانه را با فرش می پوشاندند.

امروزه با توجه به استفاده از کفپوش های زیبا نظیر سرامیک و سنگ و پارکت و انواع مدل های کفپوش که به تازه گی وارد بازار شده اند، همچنین به دلیل تغییر سبک زندگی افراد و افزایش گرایش به سبک دکوراسیون های مدرن، سلیقه ی افراد به گونه ای شده است که، ترجیح می دهند قسمت هایی از کفپوش خانه در میان زیبایی فرش های ایرانی نمایان باشد.

در این سبک تمام کف خانه را فرش نمی کنند، زیرا مبلمان و تخت هم در این سبک جایگاه ویژه ای دارد.

انتخاب فرش ایرانی بر اساس انتظار از کاربرد آن

فرش ایرانی مناسب برای دکوراسیون کلاسیک شیک ایرانی

فرش های ایرانی برای دکوراسیون های کلاسیک طرح ها و رنگ ها و نقشه های متنوع زیبا و منحصر به فردی را به بازار عرضه کرده است.

طرح های لچک و ترنج، طرح افشان ازطرح های فرش ایرانی است که برای دکوراسیون های کلاسیک بسیار مناسب هستند. این طرح ها در انواع رنگ ها و با سطح کیفی گوناگون و با قیمت های مختلفی در بازار وجود دارند.

در صورتی که بخواهید دکوراسیون خود را به سبک کلاسیک چیدمان کنید، توجه کردن به سایر اجزای دکوراسیون حائز اهمیت است. انتخاب اجزای دکوراسیون، مانند سرویس چوب، مدل و جنس پرده ها در کنار فرش کلاسیک ایرانی، باعث می شود ،دکوراسیون منزل به یک دکوراسیون شیک و جذاب ایرانی تبدیل شود.

این هماهنگی و تناسب و هارمونی وسایل منزل درکنارهم، یک احساس آرامش را به اعضای خانواده منتقل می کند .

فرش ایرانی مناسب برای دکوراسیون کلاسیک شیک ایرانی

فرش ایرانی مناسب برای دکوراسیون مدرن شیک ایرانی

فرش ایرانی در زمینه ی طرح و رنگ و نقشه غنی است. بقدری که حتی وقتی یک دکوراتور حرفه ای تصمیم می گیرد یک دکوراسیون امروزی و مدرن را طراحی و اجرا کند، بدون شک برای فرش ایرانی در این فضا جایگاه ارزنده ای قرار داده شده است.

بر این اساس و با توجه به مطلب بالا دانستیم که فرش های ایرانی زیبا و با کیفیتی مناسب با دکوارسیون های مدرن نیز درمیان فرش های ایرانی وجود دارند.

از ویژگی های فرش های مدرن ایرانی سادگی در طرح و نقشه است. در فرش های مدرن دیگر طرح های اسلیمی و شلوغ کاربردی ندارند. غالبا فرش مدرن یا بی طرح و نقشه است و یا نهایته از اشکال هندسی در متن آن ها استفاده می شود.

فرش های مدرن اکثرا به صورت تک رنگ به بازار عرضه می شوند. این فرش ها، با مبلمانی که چوب ساده و پارچه های ساده و تک رنگ دارند و همچنین با پرده های تک رنگ ساده، بسیار هارمونی و تناسب دارند.

فرش ایرانی مناسب برای دکوراسیون مدرن شیک ایرانی

پیشنهاد مقاله:فرش مناسب برای خانه را چگونه پیدا کنیم؟

کلام پایانی

در این مطلب به بیان ویژگی های یک دکوراسیون شیک ایرانی و نحوه ی انتخاب وسایل و بطور خاص فرش برای یک منزل شیک پرداختیم.

فرش ایرانی از جمله عناصر دکوراسیون است که ،به تنهایی این قابلیت را داردکه، تم یک دکوراسیون را تعیین کند و در صورتی که سایر اجزای دکوراسیون در هماهنگی با آن قرار داشته باشد، یک دکوراسیون تمیز و شیک ایرانی را ایجاد می کند.

فروشگاه زیلوکس این آمادگی را دارد تا ضمن ارائه ی بهترین مشاوره در خصوص فرش مناسب برای فضای شما، ارزنده ترین فرش های ماشینی مدرن و کلاسیک موجود در بازار را به مشتریان عزیز عرضه کند. شما می توانید با مراجعه به سایت زیلوکس انواع فرش های ماشینی را به همراه مشخصات کامل و قیمت آن مشاهده بفرمایید و در صورت تمایل خرید خود را با اطمینان خاطر کامل انجام دهید.

 

 

 

 

 

به این مقاله امتیاز دهید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *