نکات کاربردی انتخاب فرش با مبل – راهنمای خرید فرش

رنگ طوسی همیشه زیباست و تفاوتی نمی‌کند که بخواهید از این رنگ در چه المانی استفاده کنید. شاید بخواهید مبل طوسی در خانه داشته باشید و یا اینکه استایلی طوسی رنگ در لباس خود به نمایش بگذارید. به هر حال رنگ طوسی همیشه خوب است و استایلی شیک، جذاب، منحصر به فرد و البته خنثی نشان می‌دهد. استفاده از این رنگ در دکوراسیون خانه نیز انتخابی بسیار مناسب و ماندگار است تا همه شما را برای خوش سلیقگی ستایش کنند. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که با خرید مبل طوسی و کاربرد این رنگ، کارهای مهم در دکوراسیون به پایان نمی‌رسد و باید به دنبال جزئیات دیگری نیز باشید. در این میان فرش مهم‌تری المانی است که در ترکیب با مبل  طوسی خودنمایی می‌کند.

به همین دلیل در این مقاله قصد دارم درباره اصول ست کردن فرش با مبل طوسی و بهترین رنگ‌های مکمل طوسی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهم. در این صورت می‌توانید با آگاهی بیشتری مبل و فرش مناسب خانه را انتخاب کنید و در هنگام خرید دچار دودلی  و تردید یا اشتباه نشوید. همراه من بمانید.

نکات کاربردی انتخاب فرش با مبل

زمانی که مبلمان جدیدی برای خانه می‌خریم، شاید تصور کنیم که مهم‌ترین المان خانه را خریدیم و بزرگ‌ترین بخش دکوراسیون به‌خوبی پیش رفته است؛ در حالی که این‌طور نیست. شاید در نگاه اول اولویت خانه  و بار اصلی دکوراسیون را مبل به دوش بکشد، اما بعد از مدت کوتاهی متوجه می‌شوید که همه چیز به این سادگی نیست.

طراحان باتجربه معتقد هستند که در کنار انتخاب مبلمان زیبا و خاص، مهم‌ترین اولویت در دکوراسیون با فرش است. در این میان اگر مبل طوسی خریده باشید، حتما باید به فکر انتخاب فرشی باشید که به‌خوبی در کنار این مبلمان خودنمایی کند و با آن هماهنگ باشد.

یک فضای داخلی ممکن است پر از ابزارهای دکوراتیو مختلف باشد، اما فراموش نکنید که همه جزئیات زمانی که هوشمندانه انتخاب شوند، در کنار هم می‌توانند یک مجموعه کلی منسجم و زیبا را تشکیل دهند. در غیر این صورت با دکوراسیونی درهم ریخته و ناهماهنگ مواجه می‌شوید  و انگار هیچ چیز سر جای خود نیست.

در میان تمامی این جزئیات فرش کلاسیک ۱۰۰۰ شانه و مبل مهم‌ترین المان‌ها هستند و باید با دقت و اصولی انتخاب شوند. کاربرد مبل طوسی در دکوراسیون، روشی بسیار جذابی است تا فضایی جدید، زیبا و خاص در خانه ایجاد کنید. البته به یاد داشته باشید که در انتخاب رنگ‌های تکمیل کننده در کنار رنگ طوسی دقت کنید.

خوشبختانه رنگ طوسی آن‌قدر مهربان است که به‌خوبی با انواع مختلفی از رنگ‌ها با تناژ مختلف هماهنگ می‌شود و به همین دلیل ست کردن مبل طوسی با رنگ مناسب، چندان هم سخت نیست. برای این کار قبل از هر چیز به سلیقه و علاقه‌های خود دقت کنید.

شما چه رنگی را بیشتر دوست دارید؟ با پاسخ دادن به این سوال  تا حدود زیادی می‌توانید رنگ مناسب برای ست کردن در کنار مبل طوسی را پیدا کنید. اما در کنار علاقه خودتان باید نگاهی به سایر ابزارها، المان‌ها و ابزارهای دکوراتیو در خانه بیاندازید.

رنگ غالب در خانه شما چه رنگی است؟ آیا رنگ قهوه‌ای حرف اول را میزند و یا اینکه دکوراسیونی مدرن دارید و رنگ‌های خنثی مانند سفید  و مشکی در اولویت هستند. به هر حال قبل از هر چیز به چیدمان و وسایل و رنگ غالب آن‌ها نگاه کنید و بر اساس آن، فرش را با مبل طوسی ست کنید.

ازجمله رنگ‌هایی که به‌خوبی می‌توانند در فضای خانه تاثیرگذار باشند و دکوری شیک و خاص در آن ایجاد کند، رنگ‌های آبی، طوسی و یا رنگ‌های گرمی مانند قرمز و نارنجی هستند. شاید شما هم دوست داشته باشید که فرش با مبل طوسی ست شود. به همین دلیل پیشنهاد مناسب این است که به سراغ فرش فیلی و طوسی بروید. البته دقت کنید که هارمونی میان این دو المان برقرار باشد.

به عبارت بهتر اگر مبلمان بدون طرح  و ساده هستند، حتما فرش فیلی  و طوسی با طرح‌های مواج و گل‌های پرنقش و نگار پوشیده شده باشد. در این صورت سادگی و طرح‌های شلوغ به‌خوبی همدیگر را تکمیل می‌کنند.

به یاد داشته باشید که فرش یکی از المان‌های تاثیرگذار در دکوراسیون است که به‌سرعت می‌تواند فضایی جدید در آن ایجاد کند. به همین دلیل در خرید فرش کمی وسواس به خرج دهید و حتما رنگ و طرح مناسب را انتخاب کنید.

اگر این انتخاب را به‌درستی و اصولی انجام دهید، خواهید دید که نیاز به خریدهای گران قیمت و اکسسوری‌های خاص و پرهزینه ندارید. شما می‌توانید سادگی را به شکلی شیک و منحصر به فرد به نمایش بگذارید و جلوه بصری زیبایی در خانه ایجاد کنید.

نکات کاربردی انتخاب فرش با مبل

فرش فیلی و طوسی در دکوراسیون

یکی از انتخاب‌های جذاب در خانه، خرید مبل طوسی است. این رنگ به شکل بسیار مطلوبی می‌تواند تعادل را در فضا منتشر کند و بدون اینکه زحمت زیادی برای تغییر دکوراسیون بکشید، به شما کمک می‌کند تا خانه‌ای زیباتر داشته باشید. اما نکته مهم این است که در انتخاب فرش دقت کنید.

این موضوع کاملا منطقی است که فرش با دکور خانه مطابقت داشته باشد. به همین دلیل انتخاب فرش فیلی  و طوسی هم روش درستی محسوب می‌شود تا بتوانید با هزینه‌های کمتر دکور خانه را زیبا کنید. این فرش می‌تواند به‌عنوان یک المان پرقدرت بصری در خانه ظاهر شود و توجه همه را به سمت خود جلب کند.

در این میان حتما دقت داشته باشید که بافت فرش و مبل باهم مطابقت داشته باشند و این تعامل به‌خوبی لمس شود. برای این کار یک اصل مهم و ساده وجود دارد. در این اصل که به اصل تناسب معروف است، گفته می‌شود که هرچه بافت مبلمان ساده هستند، باید فرش نمایی گویا و پر طرح و نقش داشته باشد.

همچنین برای خانه‌ای با فرش فیلی و طوسی ساده و بدون طرح، مبلمانی انتخاب کنید که دارای خطوط دوخت متفاوت، تودوزی‌های پرنقش و نگار و یا طرح‌های مختلف باشد. علاوه بر آن، خرید مبلمانی مجلل با روکش چرم انتخاب خوبی در کنار فرش طوسی و فیلی است تا باهم هارمونی برقرار کنند.

نکته مهم در ست کردن مبل با فرش طوسی

نکته مهمی که باید در اینجا رعبت کنید، این است که به هیچ وجه زیاده‌روی نکنید! حتما سادگی را در کنار طرح‌های بیشتر همراه کنید تا این تضاد در کنار هم هارمونی داشته باشد. استفاده بیش از حد از مبل و فرش پرنقش و نگار فقط آشفتگی را به دکوراسیون خانه دعوت می‌کند و هزینه‌ای که در این مسیر انجام دادید، زیبایی را برای خانه شما به ارمغان نمی‌آورد. بنابراین هوشمندانه انتخاب کنید!
البته هیچ دستورالعمل خاصی وجود ندارد که به ما بیاموزد که چطور باید در استفاده از طرح‌ها تعادل را رعایت کنید. برای این کار فقط باید به غریزه خودتان تکیه کنید و همه چیز را بر مبنای رعایت تعادل به کار ببرید. شاید در ابتدا کمی سخت به نظر برسد؛ اما بعد از مدتی متوجه می‌شوید که رسیدن به تعادل در استفاده از طرح‌ها، اصلا سخت نیست.
همچنین در به کار بردن اکسسوری‌ها و المان‌های تزئینی به دنبال گران‌ترین‌ها و خاص‌ترین‌ها نباشید. فقط کافی است گزینه مناسب را انتخاب کنید که با مبلمان و فرش طوسی و فیلی هارمونی داشته باشد.
بهترین رنگ‌های مکمل طوسی، کدام است؟

نکته مهم در ست کردن مبل با فرش طوسی

کلام آخر
در این مقاله از آراستا تلاش کردم تا نکات مهم در ست فرش با مبل طوسی را بررسی کنم. همچنین رنگ‌هایی که نقش تکمیل کننده با رنگ طوسی دارند، به‌طور کامل بیان شد. انتخاب‌های زیادی پیش روی شما وجود دارد تا دکوری متفاوت در خانه بچینید. اما مهم‌ترین نکته این است که سلیقه و علاقه‌های خودتان را در انتخاب رنگ‌ها و طرح‌ها به کار ببرید. در این صورت دکوراسیون زیباتر از چیزی خواهد شد که تصور می‌کنید. فروشگاه زیلوکس عرضه کننده انواع فرش ارزان با کیفیت عالی همراه باشرایط اقساط می باشد.

منبع مقاله

 

به این مقاله امتیاز دهید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *