فروشگاه آنلاین فرش

خرید آنلاین فرش از فروشگاه‌های مجازی، امکان بیشتری برای شما فراهم می‌آورد تا از مدل‌ها و طرح‌های بیشتری دیدن کنید و با حوصله‌ و صبوری، دست به انتخاب فرش دلخواه‌تان بزنید. فرش، بخش مهمی از دکوراسیون منزل را شامل می‌شود و چنانچه درست و به جا انتخاب نشود، زیبایی منزل را تحت تاثیر قرار خواهد داد و همین مساله، کار انتخاب فرش را با دشواری همراهی می‌کند. خوشبختانه امروزه بسیاری از فروشگاه آنلاین فرش ماشینی در سراسر کشور مشغول به کار هستند و از هر جهت، اطمینان خاطر را برای مشتری به وجود می‌آوردند تا خریدی مطمئن و ایمن را تجربه کند. چنانچه قصد خرید اینترنتی فرش را دارید، ما در کنار شما هستیم تا نکات مهم و حائز اهمیت را که در انتخاب یک فروشگاه آنلاین فرش باید مد نظر قرار دهید، با شما در میان بگذاریم. از شما دعوت می‌کنیم همراه زیلوکس باشید.

ویژگی‌های فروشگاه آنلاین فرش

از چه فروشگاه‌‌هایی، باید خرید آنلاین فرش ماشینی انجام دهیم؟

انتخاب فروشگاه آنلاین ، اولین بخش هر نوع خرید آنلاینی محسوب می‌شود. تا زمانی که فروشگاه خوب و مناسبی برای کالای خود انتخاب نکرده‌ باشید، کالای انتخابی شما هر چقدر هم که خوب و باکیفیت باشد، در خریدتان ممکن است با چالش مواجه شوید و یا حتی ممکن است، اصلا کالایی به دستتان نرسد!
بنابراین انتخاب فروشگاه، نخستین گام برای هر نوع خرید آنلاین و به طور خاص خرید آنلاین فرش ماشینی به حساب می‌آید.

از چه فروشگاه‌هایی باید خرید کنیم؟

• از فروشگاه‌هایی که نماد اعتماد الکترونیکی دارند، خرید نمایید.

نماد اعتماد الکترونیکی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر می‌شود و وب‌سایت‌ها و فروشگاه‌های آنلاین که دارای این نماد هستند، وب سایت‌هایی حقیقی و واقعی‌اند و مجوز رسمی و دولتی دارند. چنانچه بر روی نماد اعتماد الکتریکی که به رنگ آبی است، کلیک کنید، اطلاعات و مشخصات صاحب امتیاز وب‌سایت برای شما نمایش داده می‌شود و نمایانگر این است که مالک این وب‌سایت، شخصی واقعی و حقیقی است.

• از امکان پرداخت وجه درب منزل استفاده کنید.

پرداخت وجه درب منزل، به شما این امکان را می‌دهد که کالای سفارش داده شده را ببینید و از خرید آن اطمینان حاصل کنید، سپس وجه آن را بپردازید. البته این مساله مستلزم این است که فروشگاه خرید آنلاین فرش ، در شهر شما واقع شده باشد و یا تحویل کالا به شهر شما بر عهده‌ی پرسنل خود فروشگاه باشد.

• از فروشگاه‌هایی خرید کنید که کالای خود را گارانتی و تضمین می‌کنند.

فروشگاهی که کالای خود را تضمین و گارانتی کند، از کیفیت جنس خود، اطمینان دارد. وجود گارانتی، اطمینان خاطر بیشتری را برای شما به وجود می‌آورد تا با خیالی آسوده‌تر فرش مورد نظرتان را بخرید. اگر چه ممکن است کالاهای دارای گارانتی، اندکی گران‌قیمت‌تر باشند، اما ارزش آن را دارد و فروشگاهی که کالای گارانتی‌دار می‌فروشد و آن را مهر می‌کند، خود بر کیفیت آن، صحه می‌گذارد.

فروشگاه آنلاین فرش 2

• از فروشگاه‌هایی که دارای ضمانت مرجوع هستند، خرید کنید.

بسیاری از فروشگاه‌ های آنلاین فرش ، ضمانت مرجوع کالا دارند. پیشنهاد ما این است که خرید ازین فروشگاه‌ها را در اولویت قرار دهید، زیرا در صورتی که کالای مورد نظر را نپسندیدید یا دارای اشکال بود، می‌توانید فرش را باز‌پس بفرستید، حتی اگر این مساله با پرداخت هزینه‌ی مرجوعی از سوی شما باشد. در هر صورت پرداخت کمی هزینه‌ی مرجوعی، بهتر از پرداخت هزینه‌ی بیشتر برای کالایی است که آن را دوست ندارید.

• از فروشگاه‌های که فرش را بدون واسطه از کارخانه می‌فروشند، خرید کنید.

بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی فرش ، بدون واسطه، فرش را از کارخانه به مشتری به فروش می‌رسانند. مزیت حذف واسطه‌ این است که کالایی که به دست شما می‌رسد، قیمت بسیار پایین‌تری دارد. برای این منظور، لازم است از فروشگاه‌‌های تخصصی فروش آنلاین فرش خرید کنید؛ منظور ما فروشگاه‌هایی هستند که تنها فرش و کالاهای مرتبط به آن را می‌فروشند. خرید از فروشگاه‌های که همه‌ جور کالایی می‌فروشند، شما را از هدفی که دارید کمی دور می‌کنند، بنابراین پیشنهاد ما این است فرش را از فروشگاه‌های تخصصی خرید کنید.

• در زمان جشنواره‌ و مناسب‌های فصلی خرید کنید.

معمولا فروشگاه‌‌ های آنلاین فرش که اسم و رسمی برای خود دارند، در بازه‌های زمانی مختلف، جشنواره و حراج برگزار می‌کنند و در این زمان، تخفیف‌های باور نکردنی ارائه می‌دهند. اگر برای خرید فرش، عجله ندارید می‌توانید خرید فرش را موکول به زمانی کنید که فروشگاه، حراج یا جشنواره برگزار می‌کند تا فرش را با قیمت مناسب‌تری خرید کنید. البته این کار، این عیب را نیز دارد که ممکن است کالای مورد پسندتان ناموجود شود و یا سریع فروخته شود.

• از فروشگاه‌های خوشنام و صاحب اعتبار خرید کنید.

فروشگاه‌های خوشنام و صاحب اعتبار، در کنار ضمانت کالایی که به شما می فروشند، رفتار مناسب با مشتری را می‌دانند و شما را با چالش‌های کمتری مواجه می‌کنند. شاید تجربه‌ی سروکله زدن با یک فروشنده‌ی بداخلاق و تند مزاج را داشته‌ باشید که چگونه با اوقات تلخی، لذت خرید را برای خریدار زهر می‌کند. خرید مجازی از فروشگاه آنلاین نیز همین گونه است، اگر از یک فروشگاه ناشناخته و بی‌اعتبار خرید کنید، ممکن است با چالش مواجه شوید و علاوه بر از دست رفتن پول یا وقت‌‌تان، اعصاب‌تان را نیز بر هم بریزید.

• از فروشگاه‌های که وب‌سایت‌هایی با طراحی مناسب دارند، خرید کنید.

طراحی وب‌سایت آیتم مهمی در خرید و فروش آنلاین محسوب می‌شود. یک فروشگاه آنلاین فرش ، که از هر جهت طراحی مناسبی داشته باشد، از ویژگی‌های زیر برخوردار است:

 1. قیمت‌ها را منطقی، واقعی و با عددی خوانا ثبت کرده است.
 2. عکس‌های باکیفیت از فرش مورد نظر در سایت قرار داده است.
 3. به شکل اغراق‌آمیز از محصول خود تعریف و تمجید نمی‌کند.
 4. نظرات اشخاص دیگر که محصول را خریده‌ یا پسندیده‌اند را به نمایش می‌گذارد.
 5. عکس‌های متنوع با امکان بزرگ‌نمایی از کالاهای خود به نمایش می‌گذارد.
 6. دسته‌بندی مناسبی از محصولات خود ارائه می‌دهد.
 7. صفحه‌ی شلوغ و گیج‌کننده‌ای ندارد به طوری که رنگ‌ها و چینش آیکون‌های آن، ذهن کاربر را خسته کند.
 8. محصولات پرفروش را به نمایش می‌گذارد.
 9. اطلاعات درستی از فرش که شامل، رنگ، سایز، اندازه، نخوه‌ی شست‌وشو و غیره است به نمایش می‌گذارد.
 10. اطلاعات را در صحت کامل بیان می‌کند.
 11. امکان پرداخت در محل را برای مشتری محیا می‌کند.
 12. پاسخگویی آنلاین یا فروشنده‌ی آنلاین دارد.
 13. امکان نشان کردن فرش را به مشتری می‌دهد.
 14. و بسیاری موارد دیگر که اشاره به آن‌ها تخصصی است و از حوصله‌ی بحث خارج است.

سخن پایانی :

خرید آنلاین فرش در کنار مزیت‌ها و راحتی که برای مشتری فراهم می‌آورد، دشواری‌ها و چالش‌های خاص خود را دارد که باید به صورت جزئی و بادقت، به هر کدام توجه کرد. همانطور که اشاره شد، فروشگاه آنلاین فرش ، اولین بخشی است که در هنگام خرید اینترنتی فرش باید به آن توجه کنید.
خرید از یک فروشگاه معتبر فرش ، به معنای به انجام رساندن، بخش بزرگی از پروسه خرید یک فرش است.
وب‌سایت زیلوکس از همراهی شما با این محتوا سپاسگزار است. امیدواریم آنچه نگاشته شده، برای شما سودمند واقع شده باشد.

 

به این مقاله امتیاز دهید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *