فرش فانتزی در چه مکان ها و چه دکوراسیونی استفاده می شود؟

مطمئنا تا به امروز نام های فرش شگی، فرش های سه بعدی و پوست و فرش را شنیده اید.
این نوع فرش ماشینی در دسته ی فرش های فانتزی قرار گرفته اند، که آن نیزخود زیرمجموعه ای از فرش های ماشینی می باشند که در چند سال اخیر به دلیل زیبای و مزیت های فراوان محبوبیت و طرفداران زیادی را به خود جلب کرده اند.

فرش های فانتزی وزیبایی دکوراسیون

فرش های فانتزی را به دلیل تنوع درجنس، طرح، رنگ و اندازه بنابر دکوراسیون به راحتی می توان در مکان های مختلف، از اتاق کودکان گرفته تا مکان های اداری و تا حدودی رسمی وحتی پادری استفاده کرد.
حتی بعضی از آنها را به دلیل داشتن طرح های زیبا به عنوان تابلو دراتاق کودکان نیزبه کار می برند.

توصیه ی ما برای استفاده از فرش های فانتزی

فرش های فانتزی ازجنس پلی استر را بیشتر برای مکان های اداری استفاده میکنند.

فرش فانتزی در اتاق کودکانوجود این نوع فرش در اتاق خواب و نشیمن به دلیل داشتن نخ های بلند، نرمی و لطافت موجب احساس راحتی می شود. همان طور که بیان کردیم به دلیل داشتن طرح ها و رنگ های مختلف می توان با هر نوع رنگ دکوراسیونی از آن ها استفاده کرد.

فرش های فانتزی با تراکم پایین بدلیل قرارگرفتن گرد و غبار در لابه لای آن ها را برای اتاق کودکان و آشپزخانه توصیه نمی کنیم زیرا موجب بیماری و آلرژی می شود.

برای انتخاب فرش مناسب برای اتاق کودکانتان خواندن مقاله برای اتاق کودک چه فرشی مناسب است را پیشنهاد می نماییم.

 

 

 

الیاف فرش های فانتزی

 الیاف فرش های فانتزی

این فرش ها از الیاف مصنوعی تهیه شده اند که جنس الیاف استفاده شده در این فرش ها معمولا از نوع الیاف پلی استر، اکریلیک، پلی پروپین و پشم می باشند.
به دلیل برجسته بودن و بلند بودن نخ این نوع فرش ها موجب احساس راحتی نرمی و لطافت شده است.

فرش های فانتزی به دلیل تراکم کم و نوع الیاف استفاده شده درآن ها، بسیار سبک می باشند و به راحتی می توان جابه جا و حمل و نقل کرد که این امر برای زوج ها و دانشجویانی که دائم در حال تغییر مکان می باشند بسیار مناسب می باشد.

 

 

معایب فرش های فانتزی

با توجه به مطالب بالا و تمام مزیت های که برای فرش های فانتزی بیان شد. لازم به ذکر است که معایب این فرش ها را نیز بیان کنیم که البته هروسیله ای در کنار مزیت ها معایبی نیز دارد و ما می توانیم با دانایی و استفاده درست، این معایب را به مزیت ها تبدیل کنیم از جمله این معایب:

  • قرار گرفتن گرد غبار لابه لای آن ها است ؛

که میتوان با استفاده به موقع از جاروبرقی و رعایت بهداشت آن ها را از بین ببریم و از بیماری ها و آلرژی هایی که امکان به وجود آمدن دارند جلوگیری کنیم.

  • شست و شوی به موقع با شامپو فرش به طوری که به الیاف آن آسیب نرساند ؛

هر چیزی که بر روی فرش بریزد بی شک موجب لک شدن آن می شود اما اگر به موقع آن را تمیز نکنیم و از بین نبریم باعث می شود که آن لکه دیگر پاک نشود و زیبایی خود را از دست بدهد که به دلیل حساس بودن الیاف این نوع فرش ها بیشتر در معرض تغییر رنگ آن ها می شود.

  • پهن کردن فرش های فانتزی وضربه زدن آنها با چوب ؛

این کار نیز موجب خارج شدن گردغبار از درون فرش شده و باعث پیشگیری از احتمالات به وجود آمدن آلرژی ها می شود.

البته برای رعایت نظافت و بهداشت فرش ها راه های دیگری نیز وجود دارد برای مثال استفاده از دستگاه بخارشو و استفاده به موقع خدمات قالی شویی ها و …

امید که این مقاله برای انتخاب بهتر و مناسب تر برای شما عزیزان کاربرد داشته باشد. و همین طور پیشنهاد می کنیم از فرش های زیبا با الیاف مرغوب با هزینه ی مناسب ما در قسمت فرش های مدرن دیدن نمایید.

به این مقاله امتیاز دهید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.