خرید آنلاین فرش ماشینی

فرش کالایی است که در بیشتر خانه‌ها و انواع دکوراسیون‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه انواع و اقسام فرش‌های ماشینی با طرح‌ها و مدل‌های مختلف در بازار موجود هستند که می‌توانند مناسب خانه و چیدمان منزل شما باشند. از آنجا که بسیاری از کارخانجات فرش ماشینی و به دنبال آن، فروشگاه‌های آنلاین فرش ، در شهرهای مختلف دایر هست، خرید آنلاین فرش ماشینی روشی است که به شما کمک می‌کند، گزینه‌های بیشتری در پیش رو داشته باشید و البته رنج رفتن و گشتن بازار را هم متحمل نشوید. اما خرید آنلاین فرش ، تابع مقررات و قاعده‌هایی است که لازم است آن‌ها را رعایت کنید تا درصد خطای شما را کاهش دهد. در ادامه همراه زیلوکس باشید تا به شما بگوییم در خرید اینترنتی فرش ماشینی باید به چه نکاتی توجه کنید!

آیا خرید آنلاین فرش ماشینی کاری صحیح است؟

امروزه خرید اینترنتی و آنلاین ، بخشی اجتناب‌ناپذیر از زندگی روزمره ما شده است. بسیاری از کالاها فقط از طریق خرید آنلاین و فروشگاه مجازی قابل دسترس هستند و یا ما وقت و زمان آن را نداریم که در خیابان‌های شلوغ و پرترافیک شهر، به دنبال اجناس ریز و درشت بگردیم!
به طور کلی، هر کالایی را نمی‌توان از طریق فروش آنلاین خرید، زیرا بسیاری از کالاها نیازمند این هستند که از نزدیک دیده و لمس شوند. اما فرش ماشینی، کالایی است که توسط ماشین بافته می‌شود و خرید آن با فرش دستباف که توسط انسان بافته می‌شود به طور کلی متفاوت است.
معمولا فرش ماشینی، بافتی بدون نقص و ایراد دارد و گره‌های زده شده بر روی آن منظم و یکنواخت است، همچنین اندازه و سایز آن از چهار جهت مساوی است. این ویژگی‌ها را مقایسه کنید با فرش دستباف که ممکن است خطای انسانی به تعداد بالا در آن وجود داشته باشد. خطا در طرح و نقشه، قرینه نبودن نقشه فرش، یکسان نبودن ابعاد، پارگی، پوسیدگی و بسیاری انواع ایرادات دیگر می‌توانند قیمت نهایی فرش دستباف را به شدت بکاهند و اساسا به همین دلیل است یک فرش دستباف که فاقد ایراد و اشکالات بافت باشد، بسیار نفیس است و بهایی بسیار گرانی دارد.
معمولا در بافت فرش ماشینی نقص و ایراد عمده مانند فرش دستباف دیده نمی‌شود، خصوصا آنکه از کارخانجات و برندهای معتبری که دارای مهر کنترل کیفی و گارانتی می‌باشند، تولید شده باشد.

نکاتی که در خرید آنلاین فرش ماشینی باید مورد توجه قرار دهید:

از فروشگاه معتبر خریداری کنید.

اگر چه خرید آنلاین فرش ماشینی ، ریسک کمتری نسبت به فرش دستباف دارد، اما باز هم لازم است که از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید. این مساله هم به جهت اطمینان در وجه پرداختی است و هم به جهت کالایی است که دریافت می‌کنید. در نظر داشته باشید یک فروشگاه معتبر، هرگز وجهه و اعتبار خود را، فدای کالای بی‌کیفیت نمی‌کند.

از برندهای معتبر و دارای گارانتی خریداری کنید.

به غیر از فروشگاه آنلاین فرش، لازم است فرشی که سفارش می‌دهید از برند صاحب‌نام و باکیفیتی انتخاب شده باشد. خوشنام بودن در دنیای تجارت و بازار رقابتی امروز، بی‌دلیل به دست نیامده است. علاوه بر این، برندهای معتبر دارای گارانتی هستند و کالای خود را به مدت زمانی خاص ضمانت می‌کنند. وجود گارانتی، مهر تاییدی بر کیفیت محصولی است که خریداری می‌کنید و اطمینان خاطر بیشتری را برای شما پدید می‌آورد.

از فروشگاه‌هایی که ضمانت بازگشت کالا دارند، خرید کنید.

ضمانت بازگشت کالا، آیتم مهمی در خرید اینترنتی محسوب می‌شود. چه فرش می‌خرید و چه هر کالایی دیگر، باید در نظر داشته باشید شما کالایی را می‌خرید که آن را به صورت واقعی و حقیقی نمی‌بینید و اگر کالایی که خریداری کردید با آنچه در تصویر سفارش دادید مغایرت داشت، بتوانید آن را بازگردانید. به عنوان مثال، رنگ و جنس کالا ممکن است با آن چیزی که شما در تصویر دیده‌اید متفاوت باشد و یا اشتباهی رخ داده باشد.
در بحث ضمانت بازگشت کالا، هر فروشگاهی قوانین مخصوص به خود را دارد و لازم است شما قبل از خرید دستورالعمل آن را مطالعه کنید. به عنوان مثال، بسیاری در بسیاری از فروشگاه‌ها، هزینه‌ی‌ بازگشت کالا در صورتی که مشتری، بدون وجود نقص در کالا، آن را نپسندد بر عهده‌ی مشتری است. البته همانطور که ذکر شد، این موضوع ممکن است در هر فروشگاهی متفاوت باشد.

شناسنامه‌ی فرش و اطلاعات راهنمای آن را مطالعه کنید:

همه‌ی فرش‌ها دارای شناسنامه و مشخصاتی شامل ابعاد، سایز، تعداد شانه و تراکم، جنس الیاف بکار رفته، شرکت سازنده و اطلاعاتی ازین دست می‌باشند. حتما این اطلاعات را با دقت بخوانید و از راهنما و توضیحاتی که وب‌سایت برای هر فرش ارائه می‌دهد، استفاده کنید.
هر وب‌سایت معمولا علاوه بر توضیحات کلی فرش، اطلاعات تکمیلی دیگری نیز ارائه می‌دهد که شامل نحوه‌ی شست‌وشو، لکه بری، نحوه‌ی استفاده و تمیزکاری و بایدها و نبایدهای اینچنینی است. این اطلاعات به شما کمک می‌کند که انتخاب دقیق‌تر و مناسب‌تری داشته باشید و در خرید خود دچار ندامت و پشیمانی نشوید.

بررسی فرش از نظر اندازه و سایز

فرش‌ها در اندازه‌های ثابتی بافته می‌شوند، به عنوان مثال، دو متری، چهار متری، شش متری، نه متری و دوازده متری، البته اندازه‌های فرعی نیز وجود دارند. اگر از اندازه‌ی فرشی که قصد خرید آن را دارید، مطمئن نیستید، بهتر است اندازه‌ی مد نظر را به وسیله‌ی روزنامه در کف اتاق پهن کنید تا اندازه‌ی واقعی آن را ببینید و سپس آن را سفارش دهید.
فرشی که در اتاق پهن می‌کنید باید به اندازه‌ای باشد که اطراف آن خالی بماند و زیر اشیاء و مبلمان نرود. اگر چه این مساله، سلیقه‌ای است و ممکن است افرادی تمایل داشته باشند فرش‌هایی بزرگ که بیشتر سطح اتاق را بپوشاند در فضا پهن کنند. در هر صورت برای آنکه از خطا و اشتباه دوری کنید بهتر است اندازه‌ی فرشی که قرار است سفارش دهید را به وسیله‌ی روزنامه در کف اتاق پهن کنید.

به هماهنگی فرش با دکوراسیون اتاق توجه کنید.

هر فرشی هر چقدر هم که زیبا باشد، اگر در جای درست و مناسبی پهن نشده باشد، زیبایی خود را نشان نمی‌دهد و بدقواره می‌نماید.
در خرید آنلاین فرش ماشینی به نکات زیر توجه کنید:
سبک فرش اعم از مدرن یا کلاسیک بودن
نقشه فرش از نظر شلوغ و پرکار بودن یا سادگی و خلوت بودن آن
رنگ فرش و هماهنگی آن با دکوراسیون و چیدمان منزل
جنس الیاف بکار رفته در فرش
نحوه‌ی تمیز کاری و شست‌وشوی فرش
تعداد شانه و تراکم فرش
هماهنگی فرش با سایز اتاق

نظرات کاربران را بخوانید:

قبل از سفارش فرش ، نظرات کاربرانی که پیش از شما، فرش مورد نظرتان را پسندیده یا خرید‌ه‌اند، بخوانید. پیشنهادات و انتقادات آن‌ها را بخوانید و بعد تصمیم بگیرید. این نظرات، اطلاعات مفید و سودمندی را در اختیار شما قرار می‌دهد که خواندن آن حتما در انتخاب‌تان موثر خواهد بود.

با مشاوران آنلاین سایت مشورت کنید.

بیشتر سایت‌های فروش آنلاین فرش ماشینی ، دارای فروشنده آنلاین یا مشاور هستند و در زمانی که شما در سایت فعال هستید، به سوالات و ابهامات شما پاسخ می‌دهند. فروشنده‌های آنلاین کمک بسیاری در انتخاب و خرید شما می‌کنند و شما را یاری می‌دهند تا انتخاب درستی انجام دهید.
پیشنهاد ما این است از کمک این فروشنده‌ها استفاده کنید و در صورت لزوم، با آن‌ها تماس تلفنی برقرار کنید و سولات خود را بپرسید و از آن‌ها راهنمایی بگیرید.

با طمانینه خرید کنید.

در خرید اینترنتی فرش ماشینی یا هر کالای دیگری، عجله نکنید. صبر کنید، سایر فروشگاه‌ها را ببینید، کالای مورد نظرتان را نشان کنید و در صورتی که تصمیم‌ شما مبنی بر خرید قاطع بود، اقدام به سفارش کالا و خرید آنلاین کنید.

سخن آخر:

در زمینه‌ی فروش آنلاین فرش ماشینی ، فروشگاه‌های معتبری هستند که در سطح کشور و حتی جهان فعالیت می‌کنند و شما می‌توانید به راحتی و اطمینان خاطر از آن‌ها خرید کنید.
خرید آنلاین فرش ماشینی دست شما را برای انتخاب فرش باز می‌گذارد و گزینه‌های متعدد و بیشتری را پیش روی شما می‌گذارد، تنها کافی‌ است که از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید و نکات گفته شده را رعایت کنید.
در نظر داشته باشید در کنار تمام مزایایی که خرید آنلاین دارد، شما کالایی را می‌خرید که نمی‌توانید آن را از نزدیک ببنید و لمس کنید، پس بهتر است نهایت دقت خود را بکار بگیرید. حتی اگر از فروشگاه‌های دارای ضمانت بازگشت کالا هم خرید نمایید، باز هم ممکن است هزینه‌ی بازگشت کالا بر عهده‌ی شما باشد، یا زمان‌تان را از دست بدهید و یا حتی توی ذوق‌تان بخورد.
این محتوا توسط تیم نگارش وب‌سایت زیلوکس تهیه شده است. امیدواریم همراهی با آن برایتان سودمند و کارساز واقع شده باشد.

۱/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *